Doporučujeme


1. Je mé zabezpečovací zařízení opravdu funkční?

Je mé zabezpečovací zařízení opravdu funkční

Nainstalované zabezpečovací zařízení ještě neznamená, že vás v případě nezvané návštěvy ochrání. Doporučujeme našim zákazníkům provést jednoduchý test funkčnosti - zakódovat objekt a projít se v místech, kudy by mohl vniknout případný pachatel.

Zjistíte tím například, že čidlům nic nebrání "ve výhledu", mají dostatečný dosah a pokrývají požadovaný prostor. Pokud během tohoto testu zjistíte nějaké nedostatky, určitě kontaktujte vaši servisní firmu, aby je odstranila.


2. Potřebuji vůbec bezpečnostní agenturu?

Potřebuji vůbec bezpečnostní agenturu

Na trhu je mnoho druhů zabezpečovacích systémů. Od jednoduchých na vlastní instalaci, až po složité a náročné, které montují certifikované a proškolené firmy.

V několika případech jsem se setkali s tím, že uživatelé příliš spoléhali na to, že v případě poplachu jsou sami schopni vše vyřešit. Co se stalo? Došlo k tomu, že při vniknutí pachatele do objektu sice uživateli přišla sms zpráva o poplachu, ale od objektu byl tak daleko, že měl pachatel dostatek času zjistit, co se mu hodí, co nikoliv a v klidu odejít.

Jde to i jinak? Samozřejmě, naše bezpečnostní agentura má průměrný dojezd na objekt do deseti minut od příjmu poplachové zprávy. To znamená, že se případný pachatel ve vašem domě ani pořádně nerozkouká a už je zajištěn výjezdovou skupinou a předán PČR. Nespoléhejte se, že budete vždy v dosahu. Dostupná cena služeb bezpečnostní agentury vám za ten pocit klidu přeci stojí.


3. Zabezpečovací zařízení nebude funkční na věky

Zabezpečovací zařízení nebude funkční na věky

... je ale možné jeho živostnost prodloužit. Jak? Především pravidelným servisem v podobě revize EZS poskytované servisní firmou. Stejně jako vaše auto potřebuje pravidelné kontroly, tak i váš zabezpečovací systém potřebuje svou péči.

Při revizích se provádí kompletní zkouška funkčnosti všech ovládacích prvků, čidel včetně těch málo používných, prověření přenosové trasy na Pult centrální ochrany a samozřejmě optimalizace umístění čidel, ať už s ohledem na změnu umístění nábytku, nebo s ohledem na změnu střežení zájmových prostorů. Pokud se nechcete o nefunkčním čidle dozvědět až po vykradení domu, nepodceňujte pravidelné revize svých zabezpečovaček.


4. Není agentura, jako agentura

Není agentura, jako agentura

Jako v jiných oborech, tak i mezi bezpečnostními agenturami panuje značná konkurence. Nabízí se tedy otázka, jak si vybrat tu pravou, která bude poskytovat ty služby, které očekávám a které si, konec konců, platím.

Při výběru bezpečnostní agentury si zjistěte nejen její historii, ale i současnost, která mnohé prozradí i o budoucnosti. Jakými auty se firma prezentuje? Jaké je materiální vybavení zasahujících pracovníků? Jsou pracovníci agentury svým vystupováním a chováním profesionálové? Za jak dlouho je mi firma schopna poskytnout dojezd na můj objekt? Bude agentura plnit své závazky dlouhodobě a bez problémů, nebo jen, když se mnou uzavírá smlouvu? Jaké reference o svých zákaznících mi může agentura poskytnout?

To byla jen část otázek, na které byste měli při výběru ptát. Dále je určitě dobré si zjistit, zda firma prošla např. certifikací ISO 9001 (což obecně vzato znamená, že má ve vztazích se zákazníky a dodavateli jasně definovaná pravidla a postupy), nebo zda splňuje zákonem dané požadavky (Osvědčení o dílčí kvalifikaci strážný nebo detektiv koncipient).

Zasloužíte si, aby k vám přijelo označené zásahové vozidlo s profesionální posádkou. Rozhodně vám nepřejeme, aby k vám přijel jakýsi udýchaný hlídač na kole, jak je to možné ještě někde spatřit.


5. Nejlevnější znamená nejlepší?

Nejlevnější znamená nejlepší

Je zcela normální, že neradi platíme za stejnou službu více, než je nezbytně nutné, což platí i pro nákup služeb od bezpečnostních agentur. Existují ale i případy, kdy neúměrně nízká cena za službu má své důvody...

Např. cena za střežení rodinného domu na PCO, které je běžně agenturami zajišťována od 300,- Kč a výše (určováno dle velikosti, lokality - dostupnosti, rizikovosti objektu, požadavku na rychlost zásahu, apod.). Oslovíte jednu, dvě tři agentury, které se cenou liší v řádech desetikorun. Pak ale narazíte na agenturu, která se prezentuje jako "nejlepší a nejlevnější agentura v regionu", z čehož máte radost, protože na místo obvyklých 300,- Kč vám nabízí službu jen za 150,- Kč a to možná ještě půl roku zdarma a neomezený počet výjezdů v ceně.

Proč vám takovou nabídku neudělají i ostatní agentury? Jednoduše proto, že ty ostatní agentury pečlivě vybírají své pracovníky, což firmu něco stojí. Dále k vám přijedou funkčním služebním vozidlem a nikoliv polorezavým civilním autem s polepem čehosi. Dále vám takovou nabídku nedají proto, že protože investují nemalé finanční částky do technologického zázemí (PCO), aby spojení s vaším objektem bylo 100%.

Myslete na to, až budete porovnávat cenové nabídky služeb. Cena není vždy to hlavní! Více na toto téma možné najít na této stránce...

Krátce o KBS Security s.r.o.

Společnost KBS Security s.r.o. vám nabízí komplexní zajištění služeb, a to ostrahu objektu, recepční služby, napojení objektu na náš vlastní Pult centrální ochrany, úklidové služby i s dodávkou hygienických materiálů.Všechny naše služby můžete odebírat s náhradním plněním.

zjistit více

Kontakt

KBS Security s.r.o.
Podhorská 1236/48
466 01 Jablonec nad Nisou

Mapa